RÜYALARI CENNETE BIRAKIYORUM

By in Anne - Çocuk on 30 September 2016

Yasemin pembe yağmurluğunu giymiş uzaktan el sallıyor,  “bay bay anne canım annem” diye bağırıyor. İçimden çok şükür Allah’ım diyorum, onun okulun bahçesinden içeri girmesini izliyorum. İşe gideceğim ama onun sesini annem deyişini dinlemek o kadar güzel ki.

Yasemin boyama yapıyor kırmızı boyayı istiyor sonra r harfine bastıra bastıra turruncuyu.. Ben rr diye tekrar edince griyi de söylüyor. Güzel bir resim yapıyoruz.

Yasemin uyanıyor. Günaydın diye sesleniyor. Sonra bebekliğindeki gibi sayıyor sayıları bizi uyandırmak için. Biiy iggi üüü dööd be aldii ye-di segi dogu ooo on biy onigi… Böyle mi sayardım bebekken anne diyor odasına gelince. Sen hala bebeksin diyorum 5,5 yaşındasın ama benim bebeğimsin diyorum.

Yasemin makarna ve köfte istiyor. O kadar acıkmış ki köfteyi yutmadan salçalı makarnayı ağzına tıkıştırıyor. Ağzındakileri püskürte püskürte anne ayran versene diyor. Prenses Sofia desenli kupaya koyuyorum ayranı. Çok seviniyor prenses Sofia ile ayranını içmekten.

Yasemin susmuyor hiç, hep konuşuyor. Herkes şaşırıyor aaaa bak konuştu, bak artık susturamıyorsun. Seviniyorum içimde tarifsiz duygular. Sımsıcak bir his kendim için değil Yasemin için çok seviniyorum. Sonra yine aynı sahne, Yasemin bay bay yapıyor canım annem diyor, ben uyanıyorum. Bilim adamlarına göre en uzunu beş dakika süren rüyadan uyanıyorum. Uyandığımda etrafı kontrol ediyorum, gerçek zamandayım. Yasemin uyuyor. Otizm hala yakamızdan silkeliyor bizi, uyan diyor. Yasemin sustu kabul et artık diyor. İki damla yaş süzülüyor yanaklarımdan yastığa. Buna da şükür Allah’ım diyorum, rüyada da olsa “canım annem” diyen bir kızım var, belki o da aynı rüyayı görüyor diyorum. Rüyaları cennete bırakıyorum. Rüyaları cennete bırakıyorum..

Ayşe Ses Saatçioğlu
29 Eylül 2016
(Visited 883 times, 1 visits today)

One thought on “RÜYALARI CENNETE BIRAKIYORUM

  1. Erdal Saatcioğlu
    1

    Benim torunum Yasemin 9-10 aylık iken ne güzel günlerdi sayıları bizlerle babası ile 12 ye kadar sayardı bizde keyifle onu dinlerdik sonra ne oldu da geriledi anlayamadım inşaallah bir an olacak annesini babasını ve bizleri çok çok sevinderecek.Onu birçok seviyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *